SVODY DEŠŤOVÉ VODY

Doporučený typ: FuranFlex®-Rain 

 V budovách s plochou střechou se používají vertikální roury pro odvod dešťové vody. Zpravidla jsou vyrobeny z litiny, betonu nebo osinkového (azbestového) cementu. Tyto roury se postupem času poruší působením koroze nebo pohybem budovy. Špatně se opravují, neboť ve většině případů je nutné zbourat nebo rozebrat stěny sousedící s těmito rourami. 

Vyvložkování technologií FuranFlex® je ideálním řešením oprav těchto vertikálních svodů. Přesto je nutné vědět následující: 

 Materiál FuranFlex® má omezenou odolnost proti oděru (písek, štěrk). Z tohoto důvodu se nedoporučuje používat jej jako horizontální potrubí. V případě použití jako vertikální svody dešťové vody nedochází k žádnému odírání. Dešťová voda proudící trubkou může obsahovat písek nebo štěrk, který neodírá stěny trubky při vertikálním pohybu, ale má abrazivní účinek v ohybech nebo horizontálních sekcích potrubí. Zakřivené trubky ve spodní části potrubí musí být odolné proti oděru, proto se používají polyethylenové trubky nebo PVC.

Další důležitou podmínkou je dokonalé provedení vstupní části do potrubí (guly). Vstup do potrubí musíme na střeše dokonale utěsnit, aby se voda nedostala pod povrch střešní krytiny.